English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠١ مهر ١٤٠٢

تاریخچه کتابخانه:

مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی در منطقه جنوب غربی شهرستان ارومیه واقع شده است .این مرکز با ساختمانهای پراکنده وبه منظور کاربری های متفاوت بنا شده بودو بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از سال 1359 تغییر کاربری داده و با چارت تشکیلاتی 450 تختخوابی با مجوز رسمی از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان مرکز آموزشی و درمانی فعالیت خود را آغاز نموده است.کتابخانه مرکز نیز از سال 78شروع به فعالیت کرده است. در ایتدا جای مشخصی برای کتابخانه در نظر گرفته نشده بود اما با مرور زمان کتابخانه به حیاط پشتی مرکز انتقال یافت و هم اکنون نیز در همان مکان به فعالیت خود ادامه می دهد.

اهداف کتابخانه:

1. پشتیبانی از اهداف آموزشی،پژوهشی و درمانی مرکز از طریق تامین نیازهای اطلاعاتی پژوهشگران،اساتید و دانشجویان و سایر کاربران

2. بکارگیری شیوه های نوین کتابداری و اطلاع رسانی و تکنولوژی های پیشرفته اطلاعاتی در جهت استفاده بهینه از نیروی انسانی،منابع و امکانات بمنظور اشاعه سریعتر اطلاعات و افزایش دسترسی به آن و عرضه فعالانه خدمات

ماموریت کتابخانه:

توانمندسازی در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری و فعالیتهای مرتبط در دانشگاه در جهت ارتقای ماموریت مهم دانشگاه علوم پزشکی یعنی پیشگیری و  درمان و  از طریق توسعه و تسهیل دسترسی از راه دور و مجازی به منابع و اطلاعات علمی مورد نیاز جامعه هدف و  مدیریت بهره برداری از منابع علمی دیجیتال است.

ارائه بهترین خدمات از راه دور به جامعه دانشگاهی برای دسترسی به منابع معتبر فارسی و لاتین.

 

چشم انداز کتابخانه:

  • تهیه، سازماندهی ونگهداری منابع چاپی و الکترونیکی معتبر در حوزه علوم پزشکی
  • آموزش، تعلیم و تقویت مهارت های اطلاع یابی دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاه
  • فراهم آوری دستیابی و به کار گیری انواع منابع اطلاعاتی بر اساس احترام به اولویت ها وانتظارات مراجعان وعادات حرفه ای آنها
  • تسهیل در دسترسی به اطلاعات از طریق مشارکت در اشتراک منابع
  • جلب رضایت مراجعه کننده از طریق انتقال منابع و پاسخگویی با کیفیت مناسب
  • ایجاد محیطی صمیمی و دوستانه در کتابخانه به منظور پاسخگویی به نیازهای آموزشی وپژوهشی کاربران دانشگاه ودیگر مجامع علمی و دانشگاهی کشور
  • به کار گیری استانداردهای علوم کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در اجرای کلیه امور کتابخانه
  • آموزش و ارتقاء سطح دانش کتابداران و اطلاع زسانان دانشگاه به طوری که به بهترین نحو پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی کاربران دانشگاه باشند.

معرفی کتابخانه:

كتابخانه مركز آموزشي درماني آیت ا... طالقانی اروميه در حیاط پشتی اين مركز واقع شده است و شامل كتب مرجع انگليسي و فارسي، كتاب هاي درسي گروه هاي باليني قلب، پوست، عفونی، مسمومیت، داخلی و تعدادي از كتب رشته پرستاري و علوم پايه (بيوشيمي، میکروب شناسی و ...) مي باشد .

 

 

سالن مطالعه


جامعه استفاده کننده:

دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های علوم پزشکی و همچنین همکاران و کادر بیمارستان ها و دانشکده های تابعه علوم پزشکی ارومیه.

 

نحوه عضويت و مقررات كتابخانه:

استفاده از امكانات كتابخانه فقط براي اعضا مقدور مي باشد.

كليه دانشجويان و پرسنل دانشگاه مي توانند با ارايه شماره دانشجويي و يا كارت پرسنلي معتبر عضو كتابخانه شوند. عضویت دانشجویان دانشگاه آزاد با ارائه کارت دانشجویی و کارت ملی نیز امکان پذیر می­باشد.

مدت امانت كتاب 15روز مي باشد. در صورتي كه مورد امانت در رزرو ديگر مراجعان نباشد، تا سه بار قابل تمديد مي باشد.

مراجعين مي توانند بصورت تلفني نيز كتاب مورد امانت را تمديد نمايند.

 

سایت کتابخانه

کتابخانه این مرکز دارای سایت کامپیوتری که شامل 5 دستگاه کامپیوتر و 3 دستگاه پرینتر برای مراجعه کنندگان و دسترسی به اینترنت و پایگاه های اطلاعاتی تحت شبکه دانشگاه است.هر دانشجو مجاز به پرینت 30 برگه می باشد که هزینه آن از دانشجو دریافت می شود.

ساعات کار کتابخانه (مخزن، سالن مطالعه، سایت کامپیوتر)

هر سه بخش کتابخانه (مخزن، سالن مطالعه، سایت کامپیوتری) شنبه تا پنجشنبه بصورت یکسره از ساعت 7:45 صبح تا 8 شب آماده ارایه خدمات به مراجعین گرامی می باشد.

کتابخانه روزهای تعطیل دایر نمی باشد.


شماره تماس:    31996284-044

آدرس پستی:   ارومیه، خیابان کاشانی، بیمارستان طالقانی،واحد کتابخانه                                کدپستی: 74677-57159

ایمیل کتابخانه:   lib.taleghani@umsu.ac.ir